zaistniale-utrwalone_csw_laznia_2015_pasek_proj._m.pecko
Warsztaty fotograficzne „Zaistniałe/utrwalone”

Prowadzenie: Aleksandra Kotarska, Artur Król, Robert Sęk

Miejsce: Dom Otwarty przy ul. Uczniowskiej 22, Gdańsk – Letnica

Terminy zajęć: 2 marca – 25 maja, poniedziałki i środy 15:00 – 18:00

Uczestnicy: młodzież od 12 – 16 lat

Wstęp wolny. Zapisy: warsztaty@laznia.pl/ a.mrozowska@laznia.pl/ 793 022 801

Letnica została już wystarczająco opisana fotografiami. Czy jednak bursztynowa arena oddaje w całości charakter tej gdańskiej dzielnicy?
Podczas warsztatów „zaistniałe/utrwalone” postaramy się opowiedzieć własne historie o Letnicy dzięki fotografii analogowej. Ta zapomniana już przez niektórych technika utrwalania obrazu powróci do życia na dziesiątkach negatywów, które wykonamy w czasie zajęć. Prowadzący zwrócą uwagę na trwałość fotografii, dobór techniki, warunków i tematu wykonywanych zdjęć. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z fotografią analogową, zasady tworzenia kompozycji, kadrowania, użycia koloru i światła nauczą się pracować z rozmaitymi materiałami światłoczułymi w warunkach zmiennego oświetlenia: w ciemni, w plenerze i studio. Stworzą scenografie, sesje tematyczne oraz wykonają prace abstrakcyjne, łączące rozmaite techniki (rysunek na folii, czy collage). Nabyte umiejętności wykorzystają również przy cyfrowej obróbce zdjęć manipulując powstałymi fotografiami.

Ukoronowaniem warsztatów będzie wystawa fotografii wykonanych w czasie warsztatów, którą uczestnicy zaaranżują i zaprojektują.