lets_art_may
Sztuka Wschodu

Warsztaty artystyczne inspirowane Dalekim Wschodem. Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się m.in. z malarstwem akwarelowym oraz twórczością jednego z najwybitniejszych japońskich malarzy i twórców barwnych drzeworytóww stylu ukiyo – e – Hokusai Katsushika. Podjęte zostały również próby analizy krótkich poetyckich utworów Matsuo Bosho w tłumaczeniu Czesława Miłosza.

Podczas zajęć uczestnicy podjęli próbę połączenia tradycji japońskiej sztuki z nowoczesnością i stworzyli własne dzieła wykorzystując drewno, szkło oraz tradycyjny papier ryżowy. Inspirację do twórczych poszukiwań stanowiły haiku oraz tradycyjne tematy artystyczne w sztuce Dalekiego Wschodu jak Kacho-ga, kompozycja figuralna, pejzaż, itp. Finałem warsztatów była wystawa dzieł uczestników zajęć prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

 

Data: 16 kwietnia – 13 lipca 2013 r.,
Miejsce: Dom Otwarty przy ul. Uczniowskiej 22, Gdańsk – Letnica
Uczestnicy: seniorzy od 60 roku życia
Prowadzące: Barbara Mazur, Izabela Meronk, Anna Jazgarska

 

Warsztaty taneczne SENIOR TAŃCZY BUTOH

Podstawą zajęć były ćwiczenia wzmacniające, praca z oddechem, równowagą oraz wprowadzenie do podstawowych elementów choreograficznych japońskiego tańca butoh. Uczestnicy wezięli udział w tworzeniu kostiumów i scenografii, zapoznali się z historią tańca oraz tajnikami konstruowania warstwy dźwiękowej do przedstawień, łączącej instrumenty klasyczne z muzyką współczesną. Zakończeniem warsztatów była prezentacja powstałego w wyniku zespołowej pracy spektaklu. Zajęcia zostały dostosowane do możliwości ruchowych uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

Data: 20 września – 7 grudnia 2013
Miejsce: Dom Otwarty przy ul. Uczniowskiej 22, Gdańsk – Letnica
Uczestnicy: seniorzy od 60 roku życia
Prowadzący: Anna Brałkowska / TO-EN